ginekolodzy.info

Ginekologia - artykuły

Istnieje wiele metod tego typu antykoncepcji, które indywidualnie dostosowuje się do potrzeb każdej kobiety. Trzeba jednak wiedzieć, że wszystkie z nich mają wpływ na funkcjonowanie organizmu. Dlatego przed rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej trzeba mieć pełną świadomość o skutkach jej działania. Dowiedz się jak porozmawiać ze swoim ginekologiem o antykoncepcji i jak dopasować metodę do własnych potrzeb?

Dla kobiety, która poroniła, kolejna ciąża jest trudnym doświadczeniem, a towarzyszący jej strach często przysłania radość oczekiwania. Dowiedz się, jak radzić sobie ze stratą, co zrobić żeby zwiększyć szanse na szczęśliwe rozwiązanie i dlaczego pierwszy trymestr jest taki ważny.
Duszności, siódme poty, napady gorąca. I rzecz jasna: raz na zawsze koniec z seksem! Menopauza to kwestia wyjątkowo podatna na tworzenie różnego rodzaju mitów. Otaczając ją nimi, tworzymy temat tabu, po który kobiety wyjątkowo niechętnie sięgają. To właśnie powoduje, że początek menopauzy bardzo łatwo przegapić, a ten – wcale nie jest zarezerwowany dla kobiet dojrzałych!
Są pacjentki, które przesuwały moment zajścia w ciążę na później. Nie miały partnera, czekały na ustabilizowanie sytuacji materialnej. Pojawiają się w moim gabinecie w wieku czterdziestu-kilku lat. Wtedy przeprowadzam diagnostykę, żeby potwierdzić możliwość posiadania potomstwa. Nikomu nie można zabronić bycia rodzicem – uważa dr n. med. Wojciech Gontarek, ginekolog-położnik Kliniki Demeter w Warszawie.
Częstość wykonywania cięcia cesarskiego (CC) znacząco różni się w poszczególnych krajach europejskich. Finansowany przez UE projekt ma na celu zmniejszenie tych liczb poprzez promowanie porodów pochwowych po CC.
Paciorkowiec bezmleczności może tkwić w ciele kobiety przez lata i nie dawać o sobie znać. Niebezpieczny staje się jednak dla płodów i noworodków. Błyskawiczny test, który wyjaśni, czy kobieta w ciąży jest zarażona paciorkowcem i musi przyjąć antybiotyk, przygotowali naukowcy z Krakowa.
Kanał RSS dla tej listy


Polityka Prywatności